Adam

Adam

W Shanghaiu jest:

Rodzaje szkół i miejsc nauczania

Prywatne przedszkola, Centra językowe, Kluby języka angielskiego 

W Chinach istnieje wiele prywatnych centrów językowych, czasami nazywanych angielskimi szkołami szkoleniowymi. Przeznaczonych zarówno dla Dzieci jak i dorosłych. Są one często częścią sieci lub pojedynczymi obiektami. Niezależnie od tego, czy będziesz pracować w sieci lub dla jednej szkoły, będziesz musiał tę szkołę promować. Być jej ambasadorem -a może raczej Twarzą. Tak właśnie jest Europejscy – Zachodni nauczyciele stanowią koło napędowe tego biznesu i są głównym magnesem dla Chińczyków chcących uczyć się angielskiego. Do twoich zadań będzie należało np. przywitanie rodziców – i rozmowa z nimi o programie zajęć lub zorganizowanie zajęć demonstracyjnych dla potencjalnych uczniów.

Będziesz uczył w różnym wieku i różnych umiejętnościach, od dorosłych, przez liceum aż po przedszkola, ale większość twoich uczniów to dzieci. Twój harmonogram będzie składał się z zajęć indywidualnych i grupowych. Spodziewaj się, że przepracujesz ponad 25 godzin dydaktycznych i różne wypadną Ci również  godziny tzw.  pracy biurowej, nie będzie to standardowa praca i może również  obejmować np. zajęcia nocne (późne zajęcia lekcyjne dla niektórych Chińskich dzieci).

Szkoły Publiczne – Państwowe / Zagraniczne Szkoły Prywatne 

Nauczanie w szkole publicznej w Chinach jest często bardzo poszukiwane, ponieważ stanowiska te zapewniają większe bezpieczeństwo, płatne wakacje oraz ogólnie niezłą  płacę i świadczenia. Są również – jest ich ok. 800 – zachodnie szkoły prywatne – tu jednak oczekiwania i wymagania wobec nauczycieli są największe, ale co za tym idzie stawki za naukę w tych szkołach są najlepsze. Jednak wraz z tą odpowiedzialnością będziesz musiał stworzyć własny program nauczania i mieć prawdziwą pasję do nauczania.

Jakie są oczekiwania wobec nauczycieli Języka Angielskiego w Chinach

To, czego się od was oczekuje w Chinach, zależy od rodzaju szkoły, w której uczysz. Większość szkół chce, aby native speaker mógł pomóc uczniom mówić po angielsku i dać im szansę usłyszenia prawdziwego angielskiego. Chińscy nauczyciele języka angielskiego (lub np. twoi asystenci) np. w szkołach podstawowych lub średnich zajmują się nauczaniem gramatyki, czytania itp. Twoim zadaniem jest dać im pewność siebie, aby mogli jak najlepiej mówić po angielsku .

Większość klas będzie wyposażona w komputery i projektory, ale pamiętaj, że w Chinach Internet jest regulowany przez rząd i nie będziesz mieć dostępu do Google, Facebook, YouTube ani Instagrama (tzn. nie będziesz mieć oficjalnie – nieoficjalnie wszystko działa). Niektóre prywatne szkoły językowe zapewnią ci własne materiały dydaktyczne i nauczą cię nauczania zgodnie z ich programem nauczania. Szkoły sieciowe takie jak Aston, Meten, Shane i English First nie oczekują od ciebie doświadczenia w nauczaniu i będą oferować szkolenia w miejscu pracy. To dobra opcja, jeśli dopiero zaczynasz jako nauczyciel na poziomie TEFL.

Zarobki 

Wynagrodzenie będzie zależeć od Twojej lokalizacji, rodzaju szkoły, w której uczysz, liczby godzin nauczania, stopnia i tego, czy masz jakieś doświadczenie. Średnio możesz zarobić od 2500 do 4500 USD miesięcznie. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, takim jak Pekin lub Szanghaj, zarobisz znacznie więcej niż miejsca w Henan czy Syczuan. Ale wtedy twoje koszty utrzymania będą wyższe. Jeśli uczysz na uniwersytecie, będziesz pracował tylko około 16 godzin tygodniowo, ale otrzymasz wynagrodzenie w wysokości około 1500 $. Szkoły prywatne będą płacić znacznie więcej przy średnim miesięcznym wynagrodzeniu w wysokości 4000 USD, ale masz mało wolnego czasu i będziesz musiał znaleźć własne zakwaterowanie. Są jeszcze zachodnie szkoły prywatne które płaca do 6000 USD miesięcznie, ale te wymagają doskonałego przygotowania i skończonych studio profilowych.

Więcej wpisów

Zamieszkanie

Mieszkania dla nauczycieli zagranicznych zawierają zazwyczaj: