Adam

Adam

W Shanghaiu jest:

Praca w Chinach

6

Chiny są nie tylko najpopularniejszym na świecie kierunkiem dla nauczycieli języka angielskiego, Chiny to  także najłatwiejsze miejsce na świecie, aby znaleźć pracę nauczyciela języka Angielskiego. Szacuje się, że populacja Chin wynosi na 1,6 miliarda ludzi (2020) i jest  drugą co do wielkości gospodarką na świecie po USA.  Ale jakie są wymagania, wobec potencjalnych nauczycieli, jakie pieniądze można zarobić, jak znaleźć pracę i jak będzie wyglądać twoja praca – postaram się na ten temat nieco więcej opowiedzieć.

Gdzie w Chinach mogę uczyć angielskiego?

Chiny to jeden z największych krajów na świecie. To tygiel kultur, smaków oraz stref klimatycznych. Od Syberyjskiej północy i klimatów zbliżonych do Polski – do tropikalnego południa. Szanghaj, Pekin, Kanton, Shenzhen to metropolie tak ogromne i tak barwne że naprawdę trudno je sobie wyobrazić. Trudno jest  pojąć, jak duży jest ten kraj,-szczególnie Polakom – nawet jeśli tu mieszkasz. Dlatego wskazane jest, aby zapoznać się z geografią Chin przed podejściem decyzji  i zorientować się o lokalizacji niektórych głównych miast, abyś wiedział/ała , gdzie szukasz pracy. Istnieje wiele miejsc do wyboru, ale wszystko zależy od tego, gdzie chcesz mieszkać i w jakiej szkole chcesz uczyć

Miasto kontra Prowincja 

Musisz zadać sobie pytanie, czy możesz być szczęśliwy/a, żyjąc w społeczności wiejskiej, mając obok siebie niemal zero obcokrajowców i prawie kompletny brak zachodniego  komfortu życia mieszkania i pracy. Na pewno spodoba ci się prawdziwa chińszczyzna (kuchnia ) – przyznaję, jest wyśmienita. Więc niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie zanurzyć się w kulturze, czy też nie może to być dla Ciebie bardzo ciekawe doświadczenie .Jeśli zdecydujesz się uczyć na wsi, pamiętaj, że możesz nie spotkać przez dłuższy okres innych obcokrajowców , bardzo często  nawet mieć trudności ze znalezieniem innych osób mówiących po angielsku. Jeśli chcesz się sprawdzić i  przetrwać w środowisku, w którym najprawdopodobniej nie będziesz w stanie rozmawiać z innymi lub znaleźć znajomych potraw lub domowych udogodnień, może to być niesamowite doświadczenie, jednak jeśli uważasz, że może to być zbyt wielki szok kulturowy mamy dużo ofert dotyczących Chińskich miast.

Nowi nauczyciele języka Angielskiego zazwyczaj wybierają się do dużych miast, takich jak Szanghaj, Pekin, Shenzhen lub Kanton, aby mogli mieszać się z innymi obcokrajowcami i cieszyć się życiem nocnym oraz korzyściami, jakie te ogromne miasta mają do zaoferowania. To istne megalopolis z populacja powyżej 20 milionów mieszkańców każde. Istnieją również średniej wielkości miasta, takie jak Hangzhou lub Nanjing, które mają wiele obiektów miejskich – są bardzo przyjazne do zamieszkania ale są zdecydowanie mniejsze. Takie średnie miasto, to miasto o populacji około 6-10 milionów ludzi.

Klimat 

Klimat w Chinach będzie zależeć od regionów, których zamierzasz go uczyć, ponieważ jest to tak ogromny kraj i klimat będzie się różnić w zależności od regionu. Jeśli nienawidzisz zimna, istnieje wiele regionów, które będziesz musiał wykluczyć. Ciekawostka – Chińczycy określają południe swojego kraju terenami leżącymi  na południe od rzeki Jangcy. Na tych terenach nie używa się wiec kaloryferów lub pieców więc możesz  przekonać się, że wiele miast na tzw. „południu” Chin nie będzie miało centralnego ogrzewania, nawet jeśli temperatura spadnie poniżej zera. W tym samym czasie w innym mieście na południu Chin np. Kanton temperatura osiągnie 23-25 C Dlatego najlepiej wcześniej sprawdzić klimat regionu, który Cię interesuje.

Więcej wpisów

Zamieszkanie

Mieszkania dla nauczycieli zagranicznych zawierają zazwyczaj: