nauczyciel

w Chinach

W przeważającej części Chiny mają trzy główne typy szkół, w których możesz pracować: szkoły publiczne, ośrodki szkoleniowe i szkoły międzynarodowe. Te typy szkół są bardzo różne od siebie, więc dobrze jest zapoznać się z każdym rodzajem pracy, abyś wiedział, która z nich jest dla Ciebie najlepsza!

Chińska Szkoła Publiczna

Wiele szkół publicznych w Chinach zatrudnia nauczycieli ustnego języka angielskiego do pracy z uczniami w zakresie mówienia i rozumienia ze słuchu.

Podczas pracy w szkole publicznej najprawdopodobniej będziesz dodatkowym nauczycielem języka angielskiego. Twoi uczniowie zazwyczaj mają nauczyciela chińskiego angielskiego, który uczy gramatyki i przygotowuje uczniów do testu; jednak zajęcia te zazwyczaj nie obejmują prawie żadnego mówionego angielskiego. Twoim zadaniem będzie przychodzenie raz w tygodniu (lub raz na dwa tygodnie!) I pomaganie uczniom w wygodnym mówieniu po angielsku.

Chińskie szkoły publiczne zazwyczaj mają bardzo duże klasy. Prawdopodobnie będziesz uczyć od 30 do 50 uczniów w klasie, w zależności od ich wieku. Będziesz także bardzo rzadko organizował swoje zajęcia. Na przykład, kiedy pracowałem w szkole publicznej, uczyłem swoje zajęcia raz na dwa tygodnie i byłem jedynym nauczycielem języka angielskiego w szkole.

Mówiąc o byciu jedynym nauczycielem zagranicznym w szkole, wiele szkół publicznych w Chinach zatrudnia niewielu nauczycieli zagranicznych w porównaniu do centrów szkoleniowych. Często zdarza się, że w szkole jest tylko 1-5 nauczycieli języka angielskiego.

Wreszcie, jeśli pracujesz w szkole publicznej, twoje zajęcia będą odbywały się w godzinach od 8 rano do 16 po południu z dużą przerwą na lunch. Jeśli naprawdę chcesz spójnego harmonogramu od poniedziałku do piątku, nauczanie w szkole publicznej jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

W centrum szkoleniowym będziesz najczęściej uczył podstawowego mówienia po angielsku, jednak możesz także znaleźć wiele innych miejsc pracy. Możesz pracować jako nauczyciel SAT, nauczyciel TOEFL, doradca szkolny, trener debat, trener wystąpień publicznych lub cokolwiek innego, co tylko możesz sobie wyobrazić! Podczas gdy niektóre z tych miejsc pracy można znaleźć w szkołach publicznych, zwykle można je znaleźć w centrach szkoleniowych.

Centra szkoleniowe służą również szerszej grupie odbiorców niż szkoły publiczne. Możesz pracować w przedszkolu, ucząc angielskiego dla czterolatków, lub nauczać angielskiego biznesowego dla dorosłych. Świat stoi przed Tobą otworem!
Wreszcie, ośrodki szkoleniowe mają zwykle znacznie mniejsze klasy niż szkoły publiczne lub prywatne. Średnia wielkość klasy w centrum szkoleniowym wynosi około 4-8 uczniów na klasę. Jednak w zależności od pracy możesz nawet spotykać się ze studentami jeden na jednego!

Chińskie Centrum Szkoleniowe

Chińskie centra szkoleniowe to kolejne popularne miejsce pracy w Chinach. Te prywatne centra zazwyczaj pracują ze studentami późnymi popołudniami, wieczorami i w weekendy. Chociaż działa to w przypadku niektórych osób (zwłaszcza jeśli nie jesteś poranną osobą!), Pamiętaj, że jeśli pracujesz w centrum szkoleniowym, prawdopodobnie nie będziesz miał typowego harmonogramu od poniedziałku do piątku.

Szkoły Międzynarodowe

Jeśli jesteś wykwalifikowanym nauczycielem w swoim kraju z dwuletnim doświadczeniem nauczycielskim, szkoły międzynarodowe są zdecydowanie najlepszym miejscem dla Ciebie. Tutaj możesz uczyć przedmiotu w języku angielskim: matematyki, nauk ścisłych, biznesu, historii lub ... angielskiego! Szkoły te zazwyczaj zaspokajają potrzeby dzieci mieszkających za granicą lub chińskich studentów zamierzających wyjechać za granicę do szkoły średniej lub college'u. Chociaż kwalifikacje do tego rodzaju pracy są nieco wyższe niż w szkole publicznej lub ośrodku szkoleniowym, korzyści i wynagrodzenie są również lepsze!

Green Valley is a wonderful place to work. My colleagues are smart, kind, and supportive. The school is well organized and efficient. But what keeps me coming back are the wonderful kids I get to teach and learn from every day. They are in the right hands.

Benjamin Sanchez

Mathematics Teacher (High School)

Your dreams, our dreams.

Teachers at Green Valley are not only good at academics, but are well skilled at treating every child equally with compassion and care.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi volutpat justo sed efficitur cursus. Mauris fringilla quam vitae lacinia viverra. Mauris eros dolor, pellentesque sed luctus dapibus, lobortis a orci.

Cras at nisl erat. Nullam malesuada urna turpis. Etiam ac eros egestas, condimentum mi feugiat, vulputate sapien. Nullam in eleifend neque.

t1
woman-1822679_1920

What makes our youth gifted and talented may not always be good grades in school, but a different way of looking at the world and learning.